Návrat na úvodní stránku
Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
Přihlášení | Košík | Registrace
PRAŽSKÁ MINCOVNA PRAŽSKÁ MINCOVŇA PRAGUE MINT PRAG MÜNZE CASA DE MONEDA MONNAIE DE PRAGUE ZECCA DI PRAGA CASA DA MOEDA PRAGA MENNICA PRAGA PRASKA KOVNICA NANE PRAG Пражский монетный двор Монетный двор Праге ковница Праг MYNTE PRAG MUNT PRAAG PUDINA PRAGUE RAHAPAJA PRAHA Mėtų Praha Mant Prag Monetărie Praga Menta Prága Nenexhik Pragë Piparmünt Praha Bạc Hà Praha μέντα Πράγα מטבעות מכון פראג 造币钱 सिक्का प्राग ミント プラハ 박하 프라하 پراگ نعناع โรงกระษาปณ์ ปราก  پودینہپراگ პრაღაში ზარაფხანა


ÚPV POTVRDIL PLATNOST OCHRANNÉ ZNÁMKY PRAŽSKÉ MINCOVNY

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

PRAHA 24. SRPNA 2012

Úřad průmyslového vlastnictví potvrdil platnost registrované ochranné známky Pražská mincovna.   

Platnost kombinované registrované ochranné známky Pražské mincovny a.s., kterou v loňském roce napadl konkurenční podnik, potvrdil Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Úřad potvrdil platnost stávající značky Pražské mincovny a.s. a odmítl tvrzení o její obrazové a fonetické zaměnitelnosti se značkou konkurenční České mincovny z Jablonce nad Nisou. ÚPV tak odmítl všechny námitky, které jablonecká mincovna loni podala.

Úřad srovnával a zkoumal ochranné známky obou soutěžitelů a dospěl k názoru, že obě porovnávané známky obsahují dostatek rozdílných znaků, aby byl vyloučen jejich podobný vizuální vjem, a proto konstatoval neshodnost a nepodobnost předmětných ochranných známek. Konstatoval rovněž, že i při vyslovení se obě ochranné známky odlišují ve velké míře a nejsou ani po fonetické stránce shodné nebo podobné.

Úřad se zabýval i faktem, že obě mincovny jsou producenty shodných či podobných výrobků. Konstatoval, že: "Existenci záměny z pohledu spotřebitelské veřejnosti nelze mít za pravděpodobnou." Úřad dospěl k názoru, že z hlediska celkového dojmu budou srovnávaná označení působit na průměrného spotřebitele rozdílně a tudíž je pravděpodobnost záměny vyloučena.

Návrh České mincovny z Jablonce nad Nisou, aby se ochranná známka Pražské mincovny a.s. skládající se z loga a textu PRAŽSKÁ MINCOVNA prohlásila za neplatnou proto zamítl.

Pražská mincovna tak bude i nadále uživat svoji registrovanou ochrannou známku k odlišení své produkce a svých merketingových aktivit od konkurence.
 

Pražská mincovna (PM) je nejmladší evropská mincovna. Zaměřuje se na ražbu mincí a uměleckých medailonů špičkové kvality z drahých kovů, především pak z ryzího zlata a stříbra. PM působí v České republice a na Slovensku. Její produkce, která se setkala s mimořádně pozitivním ohlasem na světových výstavách v Berlíně a v Singapuru, míří do řady evropských i mimoevropských zemí. Ražby pražské mincovny lze zakoupit v podnikových prodejnách a na e-shopu www.Zlate-Mince.cz  

Související:
- ŽALOBA
- PROHLÁŠENÍ K MEDIÁLNÍM VYJÁDŘENÍM ČESKÉ MINCOVNY

   
Nejvyšší soud odmítl tvrzení České mincovny a.s. Tisková zpráva.

Pražská mincovna a.s. je český výrobce ražeb z drahých kovů.
 

Mincovna | Novinky | Ražby na zakázku | Kalendárium | E-shop | Mapa | KontaktyOznámit chybu | Napište nám
Prazska-Mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.