Návrat na úvodní stránku
Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
Přihlášení | Košík | Registrace
PRAŽSKÁ MINCOVNA PRAŽSKÁ MINCOVŇA PRAGUE MINT PRAG MÜNZE CASA DE MONEDA MONNAIE DE PRAGUE ZECCA DI PRAGA CASA DA MOEDA PRAGA MENNICA PRAGA PRASKA KOVNICA NANE PRAG Пражский монетный двор Монетный двор Праге ковница Праг MYNTE PRAG MUNT PRAAG PUDINA PRAGUE RAHAPAJA PRAHA Mėtų Praha Mant Prag Monetărie Praga Menta Prága Nenexhik Pragë Piparmünt Praha Bạc Hà Praha μέντα Πράγα מטבעות מכון פראג 造币钱 सिक्का प्राग ミント プラハ 박하 프라하 پراگ نعناع โรงกระษาปณ์ ปราก  پودینہپراگ პრაღაში ზარაფხანა

Pražská mincovna se představila na veletrhu Sběratel

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

Praha 14. září 2011

Zdařilá replika Svatováclavské koruny, unikátní ražby medailonů v podobě poštovních známek i řada numismatických novinek. To vše bylo k vidění u stánku Pražské mincovny na letošním veletrhu Sběratel.

Společnost Pražská mincovna a. s., která po více než sto padesátileté odmlce navázala na úspěšnou tradici pražského mincovnictví, se na největším středoevropském sběratelském veletrhu představila opravdu působivým stánkem. Návštěvníci mohli obdivovat věrnou kopii Svatováclavské koruny, která je symbolem české státnosti a nejslavnějším českým korunovačním klenotem. Nechyběly ale samozřejmě hlavně sběratelské novinky, mezi nimiž vedle zlatých a stříbrných medailí vynikal jeden primát: Pražská mincovna jako první v Čechách představila ražby z drahých kovů ve tvaru poštovní známky.

Vznik nové mincovny přijali sběratelé s nadšením. „Je to vynikající zpráva. Praha, jako hlavní město, by měla mít svoji mincovnu,“ uvítala Zuzana Votočková, která se sbíráním mincí zabývá už více než deset let.

Nová mincovna přináší na český medailérský trh nejen osvěžující konkurenci, ale především novou uměleckou tvorbu, technické inovace a zároveň investiční příležitost.

Podzimní Prahu a veletrh Sběratel pravidelně navštěvují ředitelé specializovaných  firem nejen z okolních zemí Evropské unie, ale i USA, Austrálie, Švýcarska a Jihoafrické republiky. Ti se o první exponáty nové mincovny živě zajímali.

„Pražské mincovně veletrh přinesl nejen zisk z prodeje nabízeného zboží, ale též první zakázky na ražbu pro klienty v zahraničí. Stánek Pražské mincovny byl místem intenzivních jednání také s našimi odborníky,“ uvedl předseda představenstva Pražské mincovny a. s. Pavel Trtík. Prozradil, že první ražby poputují do Švýcarska a Finska.

Přesto, že vznik další tuzemské mincovny byl pro představitele z České mincovny i slovenské Mincovny Kremnica překvapením, došlo i na společný kolegiální přípitek, kterým zúčastnění vzdali hold mladé Pražské mincovně.

 

   
Nejvyšší soud odmítl tvrzení České mincovny a.s. Tisková zpráva.

Pražská mincovna a.s. je český výrobce ražeb z drahých kovů.
 

Mincovna | Novinky | Ražby na zakázku | Kalendárium | E-shop | Mapa | KontaktyOznámit chybu | Napište nám
Prazska-Mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.