Návrat na úvodní stránku
Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
Přihlášení | Košík | Registrace
PRAŽSKÁ MINCOVNA PRAŽSKÁ MINCOVŇA PRAGUE MINT PRAG MÜNZE CASA DE MONEDA MONNAIE DE PRAGUE ZECCA DI PRAGA CASA DA MOEDA PRAGA MENNICA PRAGA PRASKA KOVNICA NANE PRAG Пражский монетный двор Монетный двор Праге ковница Праг MYNTE PRAG MUNT PRAAG PUDINA PRAGUE RAHAPAJA PRAHA Mėtų Praha Mant Prag Monetărie Praga Menta Prága Nenexhik Pragë Piparmünt Praha Bạc Hà Praha μέντα Πράγα מטבעות מכון פראג 造币钱 सिक्का प्राग ミント プラハ 박하 프라하 پراگ نعناع โรงกระษาปณ์ ปราก  پودینہپراگ პრაღაში ზარაფხანა


Pražská mincovna SE PŘEDSTAVILA NA SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ MINCÍ V SINGAPURU

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

SINGAPUR 2. DUBNA 2012

Nové Město pražské, korunovace Václava II. nebo třeba světoznámé Pražské Jezulátko. To jsou jen některé z řady medailonů z drahých kovů, které Pražská mincovna a. s. představila na prestižním mezinárodním mincovním veletrhu v Singapuru (Singapore International Coin Fair 2012).  

Po úspěšné únorové prezentaci na berlínském World Money Fair, je to tak již druhá letošní významná akce, na níž se nejmladší evropská mincovna uvedla.

„Naši účast vnímáme také jako propagaci české medailérské školy, která snese srovnání s tím nejlepším, co ve světě existuje a každé zviditelnění si rozhodně zaslouží,“ uvedl předseda představenstva Pražské mincovny a. s. Pavel Trtík.

Ražba sběratelských pamětních mincí a medailí započala v České republice krátce po jejím zvyku, avšak teprve s příchodem Pražské mincovny dochází k intenzivní propagaci umu českých medailérů v tomto krásném koutu Asie.

„Je to vůbec poprvé, kdy se české mincovní řemeslo představilo v samém finančním srdci Asie. Potěšilo nás, že účast Pražské mincovny ocenila i paní Kitty Quan z pořadatelské organizace tohoto globálně významného podniku,“ poznamenal Pavel Trtík.

Prestiž Singapore International Coin Fair, který představuje nejvýznamnější asijský veletrh mincí a medailí, dokládá i zájem vystavovatelů: celkem se jich zúčastnilo jedenasedmdesát. Pražská mincovna se tak ocitla ve společnosti například Britské královské mincovny a dalších mincoven z Mexika, Kanady, Izraele a jiných zemí s rozvinutou mincovní tradicí. 

Ostrovní městský stát Singapur, s necelými pěti miliony obyvatel, patří mezi nejvyspělejší ekonomiky světa a zároveň k nejvýznamnějším dopravním uzlům. Jeho přístav je druhý největší na světě. 

   
Nejvyšší soud odmítl tvrzení České mincovny a.s. Tisková zpráva.

Pražská mincovna a.s. je český výrobce ražeb z drahých kovů.
 

Mincovna | Novinky | Ražby na zakázku | Kalendárium | E-shop | Mapa | KontaktyOznámit chybu | Napište nám
Prazska-Mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.