Návrat na úvodní stránku
Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
Přihlášení | Košík | Registrace
PRAŽSKÁ MINCOVNA PRAŽSKÁ MINCOVŇA PRAGUE MINT PRAG MÜNZE CASA DE MONEDA MONNAIE DE PRAGUE ZECCA DI PRAGA CASA DA MOEDA PRAGA MENNICA PRAGA PRASKA KOVNICA NANE PRAG Пражский монетный двор Монетный двор Праге ковница Праг MYNTE PRAG MUNT PRAAG PUDINA PRAGUE RAHAPAJA PRAHA Mėtų Praha Mant Prag Monetărie Praga Menta Prága Nenexhik Pragë Piparmünt Praha Bạc Hà Praha μέντα Πράγα מטבעות מכון פראג 造币钱 सिक्का प्राग ミント プラハ 박하 프라하 پراگ نعناع โรงกระษาปณ์ ปราก  پودینہپراگ პრაღაში ზარაფხანა
Pavel Trtík, předseda představenstva Pražské mincovny a.s.

Vážení obchodní partneři, vážení zákazníci,

dovolte, abychom Vám sdělili naše zásadní rozhodnutí, kterým chceme přispět k dalšímu rozvoji tradičního historického fenoménu, kterým je ražba mincí a medailí. Dne 15.08.2011 byla založena Pražská mincovna akciová společnost se sídlem v Praze. Pražská mincovna a. s. je zapsána u rejstříkového soudu v Praze, spisová značka B 17382, DIČ CZ24143707.

Pražská mincovna od svého založení vychází ze základní podnikatelské strategie, kterou je ražba mincí a medailí pro numismatiky a sběratele, ve vysoké kvalitě a při dodržování pravidel diskrétnosti, které tuto královskou výrobu od pradávna charakterizují.

Technická dokonalost ražby reliefu je zaručena současnou nejmodernější technikou přípravy razidel od firmy Lang, tak i způsobem ražby do kroužku na modreních německých lisech značky Sack & Kiesselbach.  Příprava razidel i samotná ražba je prováděna zkušenými pracovníky, kteří mají vysokou kvalifikaci a dlouholetou praxi získanou ve strojírenské výrobě.

Veškeré ražby z drahých kovů jsou opatřeny státním puncem, který označuje ryzost použitého kovu. Mincovna má právo puncovní značku zakomponovat přímo do razidla. Pražská mincovna je registrována u Státního puncovního úřadu pod číslem 10573.

Výtvarné návrhy našich ražeb budou připravovat renomovaní výtvarníci, kteří zaručují  vysokou uměleckou hodnotu naší produkce. Předpokládáme, že u nás dostanou šanci i začínající výtvarníci, jejichž díla se zhodnotí až s odstupem času, neboť sbírky mincí a medailí mají velmi nadčasový charakter. Pražská mincovna chce vstoupit do české sběratelské společnosti jako spolehlivý, seriozní partner, který obohatí náš trh o nové náměty, ale i nové techniky ražby a povrchové úpravy reliefu.

Na mincovní pole nevstupujeme jako úplní začátečníci, za 9 let svého působení jsme ve firmě Zlaté mince - Numismatika získali značné zkušenosti v obchodování s ražbami z drahých kovů, a jsme přesvědčeni, že rozumíme duši sběratelů. Chceme, aby naši zákazníci přijali Pražskou mincovnu, jako novou příležitost rozšířit svoje sbírky a zároveň měli možnost spolehlivě investovat do výtvarných děl zakomponovaných do drahých kovů.

Pražská mincovna hodlá se svými zákazníky vytvořit atmosféru přátelství, důvěry a vzájemného respektu, bez kterých se tato činnost nedá provádět. Uvědomujeme si  vážnost a historickou odpovědnost za vznik nové mincovny, která s vámi chce dlouhodobě spolupracovat.

 

Pavel Trtík  
předseda představenstva  
Pražská mincovna  a. s.


Nejvyšší soud odmítl tvrzení České mincovny a.s. Tisková zpráva.

Pražská mincovna a.s. je český výrobce ražeb z drahých kovů.
 

Mincovna | Novinky | Ražby na zakázku | Kalendárium | E-shop | Mapa | KontaktyOznámit chybu | Napište nám
Prazska-Mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.