Návrat na úvodní stránku
Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
Přihlášení | Košík | Registrace
PRAŽSKÁ MINCOVNA PRAŽSKÁ MINCOVŇA PRAGUE MINT PRAG MÜNZE CASA DE MONEDA MONNAIE DE PRAGUE ZECCA DI PRAGA CASA DA MOEDA PRAGA MENNICA PRAGA PRASKA KOVNICA NANE PRAG Пражский монетный двор Монетный двор Праге ковница Праг MYNTE PRAG MUNT PRAAG PUDINA PRAGUE RAHAPAJA PRAHA Mėtų Praha Mant Prag Monetărie Praga Menta Prága Nenexhik Pragë Piparmünt Praha Bạc Hà Praha μέντα Πράγα מטבעות מכון פראג 造币钱 सिक्का प्राग ミント プラハ 박하 프라하 پراگ نعناع โรงกระษาปณ์ ปราก  پودینہپراگ პრაღაში ზარაფხანა


PROHLÁŠENÍ K MEDIÁLNÍM VYJÁDŘENÍM ČESKÉ MINCOVNY

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

Praha 29. LISTOPADU 2011

25.11. Zveřejnila Česká mincovna na svých stránkách text v tomto doslovném znění:

Česká mincovna, a. s., upozorňuje, že jediným subjektem na území České republiky, který řádně a dlouhodobě provádí ražbu mincí, je Česká mincovna, a. s. Každý jiný subjekt, který by se vydával za „mincovnu“, případně za mincovnu „českou“, „pražskou“ apod., aniž by na základě řádného oprávnění razil mince, se dopouští klamavého jednání, které je v rozporu s principy hospodářské soutěže a s dobrými mravy. Proto Česká mincovna podniká konkrétní právní kroky proti společnostem Pražská mincovna a Mincovna ovládaných manželi Ludmilou a Pavlem Trtíkovými, kteří podnikají v oboru prodeje numismatického zboží a kteří se takového klamavého jednání dopouštějí.

 

Pražská mincovna a.s. vznikla jako nový subjekt na českém numismatickém trhu.

Jejím hlavním posláním a náplní její činnosti je zahájení ražby mincí, medailí, známek a dalších sběratelských předmětů z drahých kovů v Praze.  

Zakladatelé společnosti si plně uvědomují, že vznikem Pražské mincovny a.s. dochází v naší zemi mimo jiné i k významnému rozšíření konkurenčního prostředí v tomto oboru.  

Konkurenci chce Pražská mincovna a.s. cílevědomě budovat, rozvíjet a kultivovat především neustálou soutěží v kvalitě produkce, inovací technických prostředků a konkurovat chce samozřejmě i cenou.  

Věříme, že o správnosti tohoto přístupu rozhodnou sami spotřebitelé.  

Z těchto důvodů Pražská mincovna a.s. nebude komentovat žádné další kroky České mincovny a.s., které vytváří u veřejnosti dojem, že by v Čechách v tomto oboru měl na trhu existovat jeden jediný subjekt, který bude mít nějaké výluční, exkluzivní právo razit mince nebo užívat slovo mincovna.

Pavel Trtík
předseda představenstva
Pražská mincovna a.s.


Související:
- ÚPV POTVRDIL PLATNOST OCHRANNÉ ZNÁMKY PRAŽSKÉ MINCOVNY

 

   
Nejvyšší soud odmítl tvrzení České mincovny a.s. Tisková zpráva.

Pražská mincovna a.s. je český výrobce ražeb z drahých kovů.
 

Mincovna | Novinky | Ražby na zakázku | Kalendárium | E-shop | Mapa | KontaktyOznámit chybu | Napište nám
Prazska-Mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.