UPOZORNĚNÍ: Upozorňuje zákazníky že od 13.1.2018 není možno hradit transakce nákupu investičních kovů platební kartou z důvodu účinnosti zákona č.370/2017 Sb. o platebním styku. Děkujeme za pochopení.

Veletrh Sběratel 2011.

Události ze světa.

Praha 8. září 2011

Sběratel 2011 bude ale přece jen trochu jiný, než ročníky předcházející. Souběžně s ním se totiž uskuteční další veletrh, nesoucí název Investor. Ten nabídne výjimečnou možnost k nákupu zlata, mincí, bankovek nebo drahých kamenů pod jednou střechou.

Pražský veletrh Sběratel se stal pojmem známým v celém světě. Jeho příběh započal v roce 1998 a bez přerušení pokračuje letos už čtrnáctým ročníkem. Záměrem organizátorů bylo vybudovat v Praze sběratelskou akci, srovnatelnou se zavedenými veletrhy v západní Evropě. A to se povedlo měrou vrchovatou. Vždyť například loni se do akce zapojilo 235 vystavovatelů z různých koutů Evropy i několika zámořských zemí. Expozice i prodejní stánky každoročně shlédne v průměru 12 tisíc návštěvníků, z nichž jen každý třetí je obyvatelem hlavního města. Kromě četných příznivců z České republiky a Slovenska, přijíždí nejvíce lidí z Německa, Polska, Velké Británie a Ruska. A nejsou mezi nimi pouze špičkoví sběratelé nebo obchodníci: atraktivní podívaná láká též laiky nebo ty, kdož se sbíráním teprve začínají. Vítanou službou návštěvníkům bude také letos odborné poradenství. U expertů si tak budou moci nechat ocenit například známku nebo minci po dědečkovi.

Sběratel 2011 bude ale přece jen trochu jiný, než ročníky předcházející. Souběžně s ním se totiž uskuteční další veletrh, nesoucí název Investor. Ten nabídne výjimečnou možnost k nákupu zlata, mincí, bankovek nebo drahých kamenů pod jednou střechou.

Důvod k jeho uspořádání byl prozaický: mezi veřejností zájem o investování roste nebývalým tempem a mnoho návštěvníků si vystavené vzácnosti pořizuje nejenom k ukojení svých sběratelských choutek, ale vidí v nich také prostředky k uchování, případně zhodnocení úspor.

Veletrh tak nabídne výjimečnou možnost k nákupu zlata, mincí, bankovek nebo drahých kamenů na jednom místě. Své produkty vystaví a nabídnou k prodeji přední světové mincovny a jejich dealeři.

Veletrh Sběratel je místem, kde lze spatřit opravdové rarity. Letos se návštěvníkům například naskytne výjimečná příležitost prohlédnout si z bezprostřední blízkosti dokonalou kopii Svatováclavské koruny, která je nejvýznamnější částí českých korunovačních klenotů. Originál, zasvěcený patronovi českých zemí svatému Václavovi, nechal před svou korunovací zhotovit Karel IV. Původní koruna může být vystavována pouze při výjimečných příležitostech. Společnost Pražská mincovna proto nechala vyrobit kopii, která bude po veletrhu umístěna v jejích reprezentativních prostorách v pražském Obecním domě.

Návštěvníci veletrhu budou mít jedinečnou možnost setkat se vynikajícími českými umělci. Už ve čtvrtek se mezi 15 a 17 hodinou uskuteční autogramiáda akademického sochaře Vladimíra Oppla, autora řady zdařilých návrhů mincí a medailí. Podle jeho návrhu byla vyražena také mince Karel IV. - Nové Město pražské, kterou na přelomu tisíciletí uznal prestižní americký časopis World Coin News za nejkrásnější zlatou mincí světa. Oppl je mimochodem autorem také oběžné české dvacetikoruny vzor 1993.

Třídenní veletrh bude návštěvníkům otevřen ve čtvrtek a v pátek vždy od 10 do 18 hodin. V sobotu pak od desáté do šestnácté hodiny.

 

 

www.Prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2018 Pražská mincovna a.s.