AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mincovna

Svoboda, Rovnost, Bratrství I. - sada tří zlatých medailí b.k.

T F L P

DESIGN
HODNOTA
NÁKLAD
CENA
79
Au
196,97 ZLATO
(lat. AURUM)
RYZOST ZLATA
999.9
24 KARÁTŮ
RYZÍ ZLATO
PROVEDENÍ BANKOVNÍ KVALITA

Nejvyšší ražební jakost. Někdy je toto provedení označováno jako "běžná" kvalita. Zkráceně b.k. O nic běžného se však nejedná. Každá ražba je z lisu ručně odebírána. Vizuální kontrola kvality reliéfu, hrany i dalších detailů je časové zdlouhavější, než samotný proces ražby.

VLASTNICTVÍ ZLATA

Své vlastní zlaté rezervy prozíravě rozšiřuje stále více soukromých osob a firem i v Čechách. Mnoho z nich věří, že se současný monetární a finanční svět hroutí a jenom zlato si uchová svoji hodnotu.

DETAILY



Jeden obrázek vydá za tisíc slov! Prohlédněte si i ty nejmenší detaily našich mincí. Objevte jejich půvab kliknutím na obrázky obou micovních ploch.

OBCHODNÍ INFORMACE

Svoboda, Rovnost, Bratrství I. - sada tří zlatých medailí b.k.

Kód položky:

CRM1905


Cena je včetně DPH. Běžná cena: 187 740,00
Koupí dnes ušetříte: 4% | 8 940,00 Kč
Dostupnost na prodejnách: 1-14 dnů
Koupí produktu získáte + 2 235,00 ZM

Zlaté mince (ZM) získané do našeho věrnostního programu nákupem tohoto zboží, můžete použít k úhradě nákupu libovolných produktů z naší nabídky a k získání dalších výhod! Nakupovat na jednom místě se vyplatí...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
4,9

Hodnotilo 8 sběratelů

Hlasovat mohou pouze
přihlášení uživatelé!

VŠE O NÁKUPU V MINCOVNĚ
SEZNAMTE SE S DÍLY PRAŽSKÉ MINCOVNY
Udržujeme české řemeslo živé...

ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

DALŠÍ ČLÁNKY VÍCE O ČASOPISU

Giuseppe Arcimboldo

Zlaté Mince - Numismatika vydává novou investiční medailí z ryzího zlata věnovanou významné umělecké osobnosti působící v Praze na dvoře Rudolfa II.

Zlaté Mince - Numismatika vydává novou investiční medailí z ryzího zlata věnovanou významné umělecké osobnosti působící v Praze na dvoře Rudolfa II. Italský malíř Giuseppe Arcimboldo zde vytvořil světoznámé podobizny, skládající se ze zvířat, květin, ovoce a předmětů komponovaných do podoby lidské hlavy. Plastické zpracování dvou nejznámějších obrazů je ústředním motivem rubové a licní strany této nové české investiční medaile. Autorem výtvarného provedení medailí je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl, proslulý autor mezinárodně oceněné "nejkrásnější mince na světě". Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou.

Medaile se vydává ve dvojím provedení ražby, které se liší povrchovou úpravou a hranou. Klasické běžné provedení má stejný lesk mincovního pole i reliéfu a vroubkovanou hranu. Medaile ve zvláštním špičkovém provedení (tzv. proof) pro náročné sběratele má mincovní pole leštěné do vysokého lesku a reliéf je matován, hrana je hladká a je na ní vyraženo pořadové číslo medaile. Medaile má průměr 37 mm, váží jednu trojskou unci (asi 31,1 gramu), sílu 2 mm a ryzost 999,9/1000 Au a její aktuální cena je 31.450 Kč.

K medailím je dodáván certifikát. Počet vydaných medailí je přísně omezen. Zlatých medailí bude vydáno jen 500 číslovaných ks a stříbrných medailí jen 4000 ks. Česká veřejnost si může tyto medaile prohlédnout pouze ve specializované numismatické prodejně v Obecním domě v Praze.

Medaile lze zakoupit ve specializovaných prodejnách Zlaté Mince - Numismatika v Praze v budově Obecního domu a ve Vsetíně v budově Komerční banky. Lze je taky objednat na internetových stránkách s adresou Zlatemince.cz. Zde si mohou zájemci také prohlédnout jejích fotografie, nebo zjistit další údaje a zajímavosti o této nové ražbě.

Novináři mohou získat fotografie medailí Giuseppe Arcimboldo v tiskové kvalitě.



Ferdinand I. (V.)

Nástup vlády, holdování ve Vídni 1835 a jedna unikátní ražba

Před 180 lety, v roce 1835, se ujal vlády poslední korunovaný český král z rodu habsburského – arcivévoda rakouský Ferdinand,1 jako rakouský císař toho jména první, jako uherský a český král v posloupnosti habsburských panovníků pátý.

Ferdinand převzal vládu po smrti svého otce císaře Františka I. dne 2. března 1835. Korunovace rakouských císařů měly být prováděny podle částečně převzatých říšských tradic. Jako korunovačních insignií mělo bý t používáno Rudolfov y tzv. domácí koruny z roku 1602 a žezla s říšským jablkem, jež k ní dal zhotovit císař Matyáš po roce 1612. K vlastnímu aktu korunovace touto korunou a k provedení s tím spojeného obřadu však nikdy nedošlo, i když panovníci titul rakouského císaře používali. Proto nástup císaře Ferdinanda I. připomínají pouze dvě pamětní medaile a korunovační ražby logicky chybí. Císař Ferdinand patřil sice k nejoblíbenějším habsburským panovníkům, ale on sám ovšem ve skutečnosti nikdy nevládl. Jeho otec před smrtí fakticky složil vládu v monarchii do rukou kancléře Metternicha a státní rady. Na systému rakouské vlády se tak po smrti Františka I. prakticky nic nezměnilo a rakouská zahraniční i vnitřní politika byla i nadále vedena v duchu metternichovského absolutismu. Byla to „absolutní monarchie bez monarchy“.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2015.

www.prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2011-2024 Pražská mincovna a.s.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...