Mincovna Mincovna

MINCOVNA

PRAŽSKÁCo vás zajímá o mincovně.
Stručně.

Investiční zlato

Stručně o mincovně.

TRADIČNÍ RUKODĚLNÉ TECHNIKY
Precizní práce a dokonalé zvládnutí řemesla stojí za špičkovou kvalitou díla Pražské mincovny. Pražská mincovna stále používá tradiční, náročné a zdlouhavé pracovní postupy, založené na precizní ruční práci a dokonalém zvládnutí královského řemesla mincovního.

Díky tomu se mince a medaile vznikající v jejích dílnách výrazně liší od běžných produktů jiných výrobců. Naše tvorba vyniká nad jiné především díky ručnímu leštění razidel. Dosáhnout zrcadlový lesk mincovní plochy je dovednost vlastní jen opravdovým mistrům řemesla.

Unikátní je i naše schopnost redukce formátu razidel se zachováním plasticity reliéfu. Díky ní můžeme zachovat umělecký charakter našich medailí i v malých formátech. Ražby z drahých kovů nejvyšší ryzosti jsou pak cenově dostupnější širší veřejnosti. 

Korunou odlišující naše díla od běžných mincí světových mincoven je umění portrétní. Je to právě zpracování portrétu osobnosti, které je vrcholem mincovního řemesla. K jeho mistrovském zvládnutí je nutné spojení dokonalého návrhu, přesné zapracování všech detailů do ocelových razidel i precizní ražba každého jednotlivého kusu medaile.
ZAKÁZKOVÁ VÝROBA
Pražská mincovna vyrábí reprezentativní medaile z drahých kovů na zakázku pro firmy, obce, města a státní instituce. REFERENCE

www.Prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2018 Pražská mincovna a.s.