Mincovna


VŠE O NÁKUPU V MINCOVNĚ:

Bratislava, Dunajská 68
Prodejna mincovny


Mincovna nabízí vedle českých ražeb i umělecká díla se slovenskými motivy. Zakoupit je můžete i přímo na Slovensku, v Bratislavě.

Pražská mincovna a.s.
Dunajská 68
811 03 Bratislava, Slovensko
tel.:(+421) 2 207 44 649
email: kancelaria@prazska-mincovna.sk
Po-Pá: 9.00 - 17.00
Praha, Obecní dům
Prodejna mincovny


Prodejní galerie Pražské mincovny a.s. se nachází v proslulé budově Obecního domu, v Praze na Nám. Republiky. Vchod je z ulice Celetná.

Pražská mincovna a.s.
budova Obecního domu
U Prašné brány č. 2
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 222-322-122
e-mail:prasna-brana@prazska-mincovna.cz
Po-Pá: 10.00 - 17.00
So-Ne: ZAVŘENO.
Vsetín, budova Státní banky Československé
Prodejna numismatiky


V budově Komerční banky na Dolním náměstí najdete specializovanou prodejnu investičního zlata, numismatiky a sběratelských potřeb.

Zlaté Mince - Numismatika
původní budova Státní banky
(SBČS) na Dolním náměstí
Mostecká 364
755 01 Vsetín
tel.: (+420) 575 755 555
fax.: (+420) 575 755 599
e-mail: obchod@Zlate-Mince.cz
Po-Pá: 8.00 - 16.00
Praha, Obecní dům, 2. patro
Prodejna numismatiky


Vstupte do Obecního domu služební vrátnicí z ulice U Prašné brány. Stylový výtah vás sveze do II. patra. Zde najdete největší prodejnu numismatických potřeb v Praze.

Zlaté Mince - Numismatika
budova Obecního domu
U Prašné brány č. 2
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 222 322 122
fax.: (+420) 222 322 244
e-mail: Praha@Zlate-Mince.cz
Po-Pá: 8.00 - 16.00
So-Ne: ZAVŘENO
Volejte 800 222 800
Po-Pá 8:00-16:00


Naši specialisté na bezplatné telefonní lince vám rádi pomohou s výběrem nebo zodpoví vaše dotazy.

Nakupujte zlato rychle, snadno a profesionálně. Zavolejte nám a dozvíte se hned aktuální cenu zlata. Odpovíme na vaše dotazy. Pomůžeme vám s volbou zlatých slitků, mincí a medailí. Volání na naši bezplatnou telefonní linku vám umožní získat rychle, zdarma a pohodlně informace o aktuální ceně zlata a zlatých cihlách v naší nabídce. Naši specialisté vám rádi pomohou najít v naší široké nabídce ty ražby, které budou nejlépe odpovídat vašim představám. Poradíme vám taky kdy investovat do zlatých mincí s ohledem na aktuální cenu drahých kovů a které zlaté mince nebo slitky jsou cenově nejvýhodnější.
Přijímáme platební karty
Visa i Mastercard


Nákup zboží, které se vám při návštěve naší prodejny zalíbí, můžete uhradit platební kartou. Nepotřebujete hotovost.

Vydejte se do naší prodejní galerie objevovat krásu novinek z produkce dílen Pražské mincovny a.s. Unikátní práce českých výtvarníků, které vás zaujmou si můžete hned odnést. Úhradu provedete přímo na místě, jednoduše vaší platební kartou.
Váš nákup doručíme k vám domů
Diskrétně, bezpečně, spolehlivě.


Vaše objednávky z našeho e-shopu zasíláme v nenápadném balení. Cena zásilky je pojištěna na plnou hodnotu až do 2 mil. Kč.

I balení a zásilkám věnujeme mimořádnou pozornost. Je to důležité pro vaši spokojenost. Naši pracovníci mají 21 let zkušeností s bezpečnou dopravou drahých kovů. Pokud si nemůžete vyzvednout vaši objednávku osobně, doručíme vám ji rádi domů.
Doručujeme i na Slovensko
Diskrétně, bezpečně, spolehlivě.


Dbáme na diskrétní označení odesílatele. Obálka není označena názvem mincovny, ani slovy 'zlato', 'mince', nebo podobnými výrazy naznačující cenný obsah zásilky.

Maximální diskrétnost v našem obchodě pro vás znamená, že odeslaný balíček se jeví doručovatelům jako naprosto běžná zásilka. Balíček není nijak označený (nemá žádné reklamní nápisy nebo nápisy naznačující jeho obsah). V adrese odesilatele neuvádíme firmu!

Nečekejte tedy, že vám kurýr ohlásí zásilku od Pražské mincovny... Jako odesílatel je uvedena pouze fyzická osoba a adresa logistického centra.
Doručujeme po celé ČR
Diskrétně, bezpečně, spolehlivě.


Dbáme na diskrétní označení odesílatele. Obálka není označena názvem mincovny, ani slovy 'zlato', 'mince', nebo podobnými výrazy naznačující cenný obsah zásilky.

Maximální diskrétnost v našem obchodě pro vás znamená že odeslaný balíček se jeví doručovatelům jako naprosto běžná zásilka. Balíček není nijak označený (nemá žádné reklamní nápisy nebo nápisy naznačující jeho obsah). V adrese odesilatele neuvádíme firmu!

Nečekejte tedy, že vám kurýr ohlásí zásilku od Pražské mincovny... Jako odesílatel je uvedena pouze fyzická osoba a adresa logistického centra.
Ražby z ryzího zlata
Dárek pro každou příležitost


Pro každou příležitost si u nás vyberete originální a cenově dostupný dárek.

Věnovat do kolíbky zlatý dukát při narození dítěte je stará česká tradice. I v nejchudších rodinách bylo každé miminko obdarováno zlaťákem, aby v životě netrpělo nouzí. Vůbec nevadilo, že v rodinách kde bývalo hodně dětí, to byl vždy stále tentýž zlaťák.
Spoření do zlata
má význam


Investice do zlata neztrácí svoji hodnotu. Cena zlata naopak stále stoupá.

Zlato bylo vždy spolehlivým prostředkem pro bezpečné uložení úspor. V každé době. Za všech okolností. Využijte i vy příležitost zajistit si své vlastní zlaté rezervy. Nakupujte investiční zlaté medaile pravidelně ve velikosti a v ceně, která vyhovuje vašim potřebám.
Koruna
Naše kulturní dědictví


Mince a medaile jsou dokladem vyspělosti národa. Koruna, symbol české svrchovanosti a státnosti je vyobrazena na každé české minci nominální hodnoty 1 Kč.

V Evropě se dochovalo jen velice málo středověkých korunovačních korun, které skutečně sloužily svému účelu. Česká svatováclavská koruna, klenot nevyčíslitelné hodnoty a zároveň jeden ze symbolů české státnosti, mezi nimi vyniká. A to nejen velikostí drahokamů, ale i celkovou kvalitou uměleckého zpracování. Koruna je symbolem našeho státu i naší měny. Jednu z mála replik svatováclavské koruny můžete obdivovat v sídle Pražské mincovny.
Umělecký
design


Díla Pražské mincovny jsou prací předních českých sochařů a malířů.

Sádrový model budoucí mince vzniká modelováním materiálu. Dalším způsobem je technika rytí do sádry. Tato technika je využívána zejména výtvarníky ovládajícími rytecké postupy práce. Náročnost tohoto způsobu práce spočívá v nutnosti hloubit tvar budoucího reliéfu zrcadlově obráceně. Použití obou těchto tradičních rukodělných technik je zárukou vysoké umělecké hodnoty mincí a medailí, které se v dílnách Pražské mincovny realizují.
Ruční
výroba


Základní rozdíl mezi Pražskou mincovnou a jinými mincovnami tkví v naší dovednosti zhotovit razidla unikátním způsobem. Jakost razidel je pro exkluzivní ražbu ve špičkové kvalitě klíčová.

Výroba mincí a medailí (mince bez vyražené hodnoty) špičkové kvality je zdlouhavý, náročný ale zároveň fascinující proces. Je to příběh hledání dokonalosti. Podívejte se s námi do dílen Pražské mincovny a seznamte se s mistry svého oboru. Objevte tajemství mincovního řemesla. Překvapí vás jak složitá je příprava každé mince špičkové kvality. Kolik desítek hodin ruční práce je zapotřebí k vzniku dokonalého díla.

Provedeme vás dlouhou cestou, která začíná kresebným návrhem mince, zhotovením sádrového modelu budoucí medaile, pokračujíce výrobou ocelových raznic, jejich ručním rytím, leštěním a vlastní ražbou. Představíme vám výtvarníky, kteří ovládají královské umění tvořit krásu nízkého reliéfu.
Medaile
s příběhem


Chcete vědět, které české osobnosti se staly kmotry českých uměleckých ražeb při jejich křtu?


Pražská mincovna
značka kvality


Pražská mincovna je jedna ze dvou českých mincoven, splňujících požadavky ČNB na ražbu českých oběhových mincí.


Svatováclavské
dukáty


Svatováclavské dukáty jsou tradiční českou ražbou s přísně limitovaným nákladem.


Mince ČNB
od Pražské mincovny


Hodnota mincí neroste jen s jejich stářím. Menší počet exemplářů umocňuje dramaticky jejich vzácnost. Výjimečnou minci tvoří její výjimečný příběh. Proto patří k nejvzácnějším i tyto zkušební odražky mince 20 hal. První ražené novodobou Pražskou mincovnou pro Českou národní banku.