Mapa Sběratelské potřeby firmy Leuchtturm Bublinky, kapsle, rámečky Bublinky QUADRUM INTERCEPT® - do průměru 35 mm

Bublinky QUADRUM INTERCEPT® - do průměru 35 mm

Náhled Averzní strany - Bublinky QUADRUM INTERCEPT® - do průměru 35 mm Náhled Reverzní strany - Bublinky QUADRUM INTERCEPT® - do průměru 35 mm

Cena včetně DPH 179 Kč

Čtvercová kapsle s aktivní protikorozní ochranou. Díky dlouho osvědčené a v praxi mnohokrát vyzkoušené technologii můžete zapomenout na čistění a běžnou konzervaci Vašich mincí. K tomu byla vyvinuta pro kapsle QUADRUM speciální pěnová vložka. Tato vložka má tu vlastnost, že uvnitř kapsle neutralizuje škodlivé substance a mince tak udržuje v nekorodujícím mikroklimatu. Až 15 letá aktivní ochrana (za příznivých podmínek také značně delší). Žádný lak, žádný olej, žádné chemické konzervační látky. Identické rozměry čtvercové kapsle. Kapsle s černou vložkou a přesnými výřezy. Pro běžné mince s průměrem až do 35 mm. Vnější průměr 41 mm. Balení obsahuje 6 ks.

SKLADEM 179 Kč
NÁKUP BEZ REGISTRACE.
Nakupujte pohodlně a jednoduše. Starosti nechejte na nás.
Zboží Vám doručíme cenným psaním České pošty.
(diskrétní obal, bezpečnostní balení, pojištění zásilky na plnou hodnotu obsahu)

Vybraný produkt:
Počet:
Způsob dodání:
Jméno a příjmení:! Adresa:! Město:! PSČ:!
Telefon:! E-mail adresa:! Poznámka:
Kontrolní kód
Kontrolní kód:! Opište kontrolní kód z obrázku do políčka.

*Cena je včetně DPH (Investiční zlato se sazbou 0 %). Koupí se nezavazujete k dalším odběrům. Zboží nad 10.000 Kč zasíláme až po provedení platby předem (zálohovou fakturu zašleme na Váš e-mail). Jednotný poplatek za expedici zásilky 99 Kč platí pro celou ČR a zahrnuje již balné, poštovné a pojištění zásilky. Distribucí maloobchodních objednávek je pověřena firma Zlaté mince - Numismatika. (zlate-mince.cz)

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

ČESKÝ PUNC
Řádně označeny puncovní značkou.

Mincovnictví USA (3)

Zrození mincovny a dolaru

Rychle se rozvíjející USA ve snaze sjednotit roztříštěné oběživo zavedly decimální systém, jehož základní jednotkou se stal dolar a po dlouhých přípravách byla roku 1792 zahájena ražba prvních centů ve federální mincovně ve Filadelfii. Nově založená mincovna se od počátku potýkala s nedostatkem kovu, epidemiemi, požáry a spekulanty, kteří nakonec téměř zničili dolar a jeho zlaté násobky. Dolar nakonec zažil krátké období rozkvětu, které ale roku 1837 ukončila hospodářská krize.

První pokusy o zavedení federálních mincí se datují během války za nezávislost, kdy se dolar roku 1776 stal jedinou mincí kontinentální měny. Postupná devalvace a nedostatek stříbra ale myšlenku federálního dolaru opět pohřbily a oběživo zůstalo nadále roztříštěné. Sjednocení měny se ukázalo jako nezbytné i po skončení války, kromě anglických šilinků a pencí v USA hojně obíhaly i španělské stříbrné mince. Kvůli nekompatibilitě anglického a španělského peněžního systému se při obchodování používaly převodní tabulky a účetnictví muselo být vedeno v obou měnách. Kongres se proto rozhodl pro zavedení decimálního systému, který měl vše sjednotit a zjednodušit.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2015.

Jan Rolenc Specialista na slezské mince

K velkým znalcům historie slezského mincovnictví patří teprve čtyřiadvacetiletý student Jan Rolenc z Havířova.

O numismatiku se začal zajímat už v dětství, na slezské ražby se specializuje od roku 2008.

Sběratelství v jeho pojetí není pouhé statické hromadění mincí. Numismatik má mít především znalosti: o místě a době vzniku mince, o technologii tehdejší v ýroby i o historických souvislostech. To jsou pravidla, kterými se řídí student Slezské univerzity v Opavě Jan Rolenc. Sběratelství považuje za dynamický koníček, a proto, v ybaven fotoaparátem a poznámkov ým blokem, neváhá v yrážet do širokého okolí, aby navštěvoval historické objekty nebo pátral v zaprášených archivech. „Už jako dítě jsem obdivoval zahraniční mince, které vozili z dovolených většinou strýcové. Zlom nicméně nastal před osmi lety, kdy v Havířově otevřeli numismatickou prodejnu, a já jsem byl šokován, že třeba vídeňské feniky, mince z patnáctého století, se dají pořídit za pouhou stokorunu,“ zavzpomínal na událost, která odstartovala jeho odborný zájem. Právě zmíněné „drobáky“ se staly základem Janovy první sbírky, z níž mu ovšem dnes už mnoho nezbylo.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 6/2012

Slovensko
Doručujeme i na Slovensko
Diskrétně, bezpečně, spolehlivě.
ČR
Doručujeme po celé ČR
Dárek
Ražby z ryzího zlata
Dárek pro každou příležitost
Investice
Spoření do zlata
má význam