AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mincovna

Pražská mincovna RAZÍ PRO ČESKÝ OLYMPIJSKÝ VÝBOR

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

PRAHA 30. ČERVNA 2012

Prestižní zakázku v podobě medailí z ryzího zlata získala od Českého olympijského výboru Pražská mincovna a. s. Všechny vyražené exempláře jsou vyhotovené v provedení špičková kvalita, mezinárodně označovaném jako proof.

Společnost Pražská mincovna působí na numismatické scéně poměrně krátce, od svého založení v loňském roce si však rychle vydobyla uznání nejen doma, ale i ve světě. Pozoruhodné ražby medailonů ve tvaru poštovních známek, či pamětní medaile věnované osobnostem a událostem české historie, mohli obdivovat návštěvníci tradičního pražského veletrhu Sběratel i milovníci numismatiky na mezinárodních výstavách v Berlíně nebo v Singapuru.

Činnost Pražské mincovny se však neomezuje pouze na originální vlastní produkci. Společnost rovněž nabízí zhotovení ražeb pro státní podniky i soukromé subjekty. Významnou zakázku letos mincovna získala od Českého olympijského výboru: k její úspěšné realizaci došlo právě před několika dny.

Pražská mincovna uspěla u ČOV se svojí nabídkou v užším výběru, kdy se vedle ní o tuto ražbu ucházela vedle České mincovny i renomovaná Vídeňská mincovna.

„Jedná se o medaile s olympijskými a národními symboly. S ohledem na více než stoletou tradici a věhlas Českého olympijského výboru, považujeme tuto zakázku za opravdu prestižní,“ uvedl předseda představenstva Pražské mincovny Pavel Trtík. Upřesnil, že ražba byla uskutečněna pomocí speciálně leštěných razidel. „Takto ražené medaile mají vysoce lesklé pozadí a matné reliéfy. Celkový efekt tedy působí velmi reprezentativním dojmem,“ dodal Pavel TrtíkPražská mincovna (PM) je nejmladší evropská mincovna. Zaměřuje se na ražbu mincí a uměleckých medailonů špičkové kvality z drahých kovů, především pak z ryzího zlata a stříbra. PM působí v České republice a na Slovensku. Její produkce, která se setkala s mimořádně pozitivním ohlasem na světových výstavách v Berlíně a v Singapuru, míří do řady evropských i mimoevropských zemí. Ražby pražské mincovny lze zakoupit v podnikových prodejnách a na e-shopu Zlatemince.cz