Mincovna


Kalendárium Pražské mincovny se představuje.

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

Praha 30. LISTOPADU 2011

Praha/ Unikátní program nazvaný Kalendárium 2012 připravuje na příští rok společnost Pražská mincovna a.s. Čtyřiadvacet medailonů ze vzácných kovů postupně připomene mimořádné osobnosti a události české i evropské historie. Série bude ražena v přísně limitovaném počtu. Zájemci si tyto jedinečné medailony mohou už nyní rezervovat na stránkách Pražské mincovny a.s.

Mezi osobnostmi, kterým budou věnovány jednotlivé tituly Kalendária 2012, se objeví takoví velikáni, jakými byli například učitel národů Jan Ámos Komenský, legendární tvůrce strunných nástrojů Antonio Stradivari, malíři Mikoláš Aleš a Josef Lada, či vynálezce kinematografu Auguste Lumière a další. Medailony se stanou i trvalou připomínkou významných událostí, na něž je evropská historie nesmírně bohatá. Grandiózní bitva u Borodina, potopení zaoceánského parníku Titanic, ale třeba i zbudování nejvýše položené evropské železniční stanice v alpském sedle Jungfraujoch nebo založení Náprstkova muzea v Praze.

Rezervace „zmrazí“cenu

Čtyřiadvacet medailonů Pražská mincovna a.s. vyrazí z čistého stříbra, dalších dvanáct titulů pak z ryzího zlata. Zájemci si budou moci jednotlivé tituly, případně celou sérii, rezervovat do konce ledna příštího roku na stránkách Pražské mincovny a.s. (www.Prazska-Mincovna.cz). „Tím zákazník zároveň získá garanci ceny, která pro něj zůstane stejná jako v den rezervace. A to bez ohledu na datum emise nebo případné celosvětové zdražení vzácných kovů v nadcházejícím roce,“ ubezpečil předseda představenstva Pražské mincovny a. s. Pavel Trtík.

Včasná registrace ovšem přináší další nezanedbatelnou výhodu, kterou ocení zejména sběratelé. Každý medailon bude totiž opatřen unikátním pořadovým číslem. Šance získat exemplář s atraktivní nižší číselnou hodnotou, tak bude úměrná rychlosti rezervace.

Stříbrné medailony budou mít stejný obsah čistého kovu, jako oblíbené mince o váze jedné trojské unce (1 Oz = 31,1 gramu). Medailony ze zlata se zařadí do hmotnostní kategorie 1/2 Oz.