Mincovna

OFICIÁLNÍ MEDAILON VÝSTAVY SBĚRATEL 2012 RAZÍ PRAŽSKÁ MINCOVNA

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

PRAHA 30. SRPNA 2012

Na výstavě Sběratel 2012 nemusíte sběratelské unikáty jenom obdivovat. Jeden z nich můžete sami získat a odnést si jej domů. A nebudete k tomu potřebovat více než pár stovek korun...

Pražská mincovna zde v pražských Letňanech, přímo na místě konání prestižní mezinárodní sběratelské výstavy razí unikát: Oficiální stříbrný medailon výstavy!

Je to vůbec poprvé, kdy se podobný oficiální medailon výstavy v Čechách vydává. Světoznámý pražský veletrh poštovních známek, mincí, pohlednic, karet a minerálů Sběratel tak oslaví své 15té výročí konání.

Pouze na této výstavě, přímo na stánku nové Pražské mincovny,  lze tyto unikátní medailony získat. Nenabízí je žádný e-shop, neseženete ji ani na internetu, ani u jiné mincovny nebo u jiného prodejce. Koupit si jej mohou pouze návštěvníci výstavy.

Aby se zamezilo spekulacím s tímto žádaným medailonem, je počet kusů, který si může jeden sběratel přímo na místě zakoupit omezen na pouhé tři kusy.

I když se očekává, že bude zájem sběratelů o medailony větší, Pražská mincovna jich vyrazí maximálně 399 kusů. Každý den bude v prodeji pouhých 133 kusů.  Vzhledem k tomu, že výstavu každoročně  navštíví na 15.000 návštěvníků, očekává se u ražebního místa Pražské mincovny velká tlačenice...

Exkluzivitu medailonu zvyšuje i fakt, že každý z nich je číslován. Kdy přijde dříve, získá atraktivní nízké číslo. První návštěvník získá číslo 001. Každý z prodaných medailonů je tak unikátním, nezaměnitelným exemplářem. Číslo každého medailonu je raženo na jeho hraně.

Každý z medailonů je označen platnou puncovní značkou českého puncovního úřadu a speciálním certifikátem tištěným na bezpečnostní, ceninový papír s vodoznakem Státní tiskárnou cenin. s.p..

Oficiální medailony výstavy Sběratel 2012 jsou raženy s ryzího stříbra nejvyšší čistoty. Originální medailon musí mít 28 mm v průměru a vážit nejméně 13 gramů.

Fakt, že se jedná o medailon z naprosto ryzího stříbra bez příměsí dalších kovů, si přitom můžete rovnou ověřit přímo na místě. Pražská mincovna na výstavě Sběratel 2012 nabízí návštěvníkům rovněž bezplatné analýzy slitin drahých kovů pomocí profesionálního rentgenového spektrometru.

U expertů Pražské mincovny si tak můžete zdarma ověřit ryzost vašeho šperku, mince, medailonu, nebo investičního slitku! A to se vyplatí.

Pražská mincovna (PM) je nejmladší evropská mincovna. Zaměřuje se na ražbu mincí a uměleckých medailonů špičkové kvality z drahých kovů, především pak z ryzího zlata a stříbra. PM působí v České republice a na Slovensku. Její produkce, která se setkala s mimořádně pozitivním ohlasem na světových výstavách v Berlíně a v Singapuru, míří do řady evropských i mimoevropských zemí. Ražby pražské mincovny lze zakoupit v podnikových prodejnách a na e-shopu Zlatemince.cz