Mincovna

DISKRÉTNÍ ZÁSILKADiskrétní, nenápadné balení
nebudí pozornost!

Zásilka

I balení a zásilkám věnujeme mimořádnou pozornost. Je to důležité pro Vaši spokojenost. Naši pracovníci mají 21 let zkušeností s bezpečnou dopravou drahých kovů. Pokud si nemůžete vyzvednout Vaši objednávku osobně, doručíme Vám ji rádi domů.  
1. Diskrétní označení odesilatele

Obálka není označena názvem mincovny, ani slovy 'zlato', 'mince', nebo podobnými slovy naznačující cenný obsah zásilky. Maximální diskrétnost v našem obchodě pro Vás znamená že:

  • balíček se jeví doručovatelům jako naprosto běžná zásilka
  • balíček není nijak označený
    (nemá žádné reklamní nápisy nebo nápisy naznačující jeho obsah.)
  • v adrese odesilatele neuvádíme firmu!
    Nečekejte tedy, že vám kurýr ohlásí zásilku od Pražské mincovny...
  • jako odesílatel je uvedena pouze fyzická osoba a adresa logistického centra:
    Ludmila Trtíková, Mostecká 364, 755 01, Vsetín


Balíček Vám bude zaslán v naprosto diskrétním balení. Z jeho obalu rozhodně nikdo nepozná co se v balíčku nachází.

Bezpečné balení
2. Bezpečné balení

Vaše zboží je uvnitř krabice zabezpečeno proti pohybu a poškození bublinkovou folií, balícím papírem nebo jiným bezpečným výplňovým materiálem.
Bezpečné balení

3. Bezpečnostní obal

Speciální obálka obálka pro posílání cenného psaní obsahuje bezpečnostní prvky díky nímž nemůže být otevřena bez zanechání neodstranitelných stop. Zboží je pečlivě baleno abychom předešli jeho poškození a celá dodávka je pojištěna na plnou hodnotu svého obsahu i při zasílání do zahraničí. Obálka je recyklovatelná.

Bezpečnostní obálka

4. Cenné psaní

Zásilky odesíláme cenným psaním pojištěné na plnou hodnotu zboží a to i do zahraničí. Odpovědnost za ztrátu, poškození zásilky nebo úbytek obsahu přebírá pošta do výše udané ceny. (Maximálně 1.000.000 Kč. Platí i pro zásilky odesílané na Slovensko.) Cenné psaní umožňuje odesílat bezpečně peníze, doklady, drahé kovy a kameny, cenné papíry, šperky a obdobně cenné předměty. Váha jedné zásilky je omezena na 2 Kg.
...ke každé naší ražbě!


Razíme z drahých kovů té nejvyšší ryzosti. Dodavatelem speciálních zlatých a stříbrných polotovarů pro výrobu je Vídeňská mincovna. Atypické polotovary dodává Pražské mincovně SAFINA a.s.
1. Puncovní značka

Medaile jsou vyráběny pouze z vzácných, drahých kovů. Jejich ryzost je dle zákona potvrzena odpovídajícím puncem (značkou) českého Puncovního úřadu. Ta je umístěna na hraně, nebo přímo v mincovní ploše medaile.

Puncovní značka pro zlato ryzosti 999/1000. Je tvořena obrazem hlavy orla hledícího vlevo v obrysu kruhu; číslo ryzosti je vyznačeno arabskou číslicí 0, umístěnou v levé spodní části značky.

Puncovní značka na stříbrné zboží ryzosti 999/1000 (ryzost č. 0) je tvořena obrazem hlavy kamzíka hledícího mírně vlevo v obrysu kruhu; číslo ryzosti je vyznačeno arabskou číslicí 0, umístěnou v levé horní části značky.

Puncovní značka však chybí na mincích, vydávaných ČNB. Jejich ryzost je předepsána zákonem o jejich vydání.
2. Certifikát

Certifkát Pražské mincovny a.s. deklaruje pravost ražby, technické parametry medailonu a především počet vydaných kusů. Certifikát je vybaven těmito bezpečnostními prvky.
Bezpečné balení
1. Ceninový papír s vodoznakem (lipový lístek) a vlákny svítícími pod UV světlem. Vodoznak je v papíře viditelný proti zdroji světla. Papír je ještě doplněn o opticky viditelná a neviditelná vlákna svítící v UV oblasti spektra modře a zeleně. Vlákna lze snadno identifikovat pomocí běžné UV lampy použité např. pro kontrolu pravosti bankovek.

2. Plynulý (irisový) přechod barev. Jedná se o plynulý přechod dvou odstínů barev.  

3. Mikrotext. Je použit v gilošovém motivu. Při kopírování dochází k narušení jeho čitelnosti. Pravost lze identifikovat pouhým okem nebo pomocí lupy. Mikrotext je umístěn na přední straně a je vytvořen nápisem MINCOVNA. 

4. Gilošový motiv. Jedná se o složitý obrazec složený z jemných linek. Při pořízení kopie na barevných kopírovacích strojích dochází k rozkladu jemných linek do bodů čtyř barev a tím je narušena jeho kontinuita.

5. Svítící barva pod UV. Na zadní straně je podtiskový rastr v barvě svítící pod UV světlem.