Pražská mincovna: Z důvodu celozávodní dovolené (22.7.-4.8.) je dostupnost výrobků mincovny omezena.
Mincovna

PRAŽSKÁ MINCOVNA BUDE RAZIT STŘÍBRNÝ MEDAILON PRO BLANKU MATRAGI

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

Praha 22. září 2011

Praha/ Originální stříbrný šperk pro novou módní kolekci Blanky Matragi začne razit Pražská mincovna. Autorkou reliéfu medailonu je sama světově proslulá návrhářka.

Abstraktní vzor šachovnice, který stříbrný medailon na jedné straně ozdobí, připomíná počítačem vygenerovanou grafiku. Dokonale přesnou liniovou kompozici vzájemně se prolínajících čar však Blanka Matragi nakreslila ručně, bez pomoci výpočetní techniky. Medailon bude součástí nové kolekce pro rok 2012 a k dostání bude kromě Prahy také v libanonském Bejrútu a v Dubaji ve Spojených arabských emirátech.

Jméno Blanka Matragi je ve světě módy uznávaným pojmem. Mezi návrhářskou elitu se tato rodačka ze Světlé nad Sázavou vypracovala díky neobyčejnému talentu, citu pro harmonii, ale i příkladnou pracovitostí. Vystudovala oděvní výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1980 se odstěhovala za svým mužem dr. ing. Makramem Matragim do Bejrútu v Libanonu, kde začala vytvářet první úspěšné návrhy večerních šatů. Šila pro významné podnikatele i arabské princezny a její jméno získávalo na prestiži. Blanka Matragi je nositelkou řady ocenění a titulů. Patří mezi ně například Evropská cena umění, Mezinárodní cena Salvadora Dalího a další. Její autobiografická kniha Blanka Matragi se stala českým bestsellerem roku 2006.

Pražská mincovna se poprvé prezentovala na letošním veletrhu Sběratel. Vedle řady numizmatických skvostů představila také unikátní ražby z drahých kovů ve tvaru poštovní známky. Lákadlem jejího stánku byla i věrná kopie Svatováclavské koruny. Autorskou značkou Pražské mincovny je lví stopa, která symbolizuje českou stopu v bohaté evropské historii.

Kontakt:
Pavel Trtík
telefon : 603 846 219
e-mail : trtik@prazska-mincovna.cz