Pražská mincovna: Z důvodu celozávodní dovolené (22.7.-4.8.) je dostupnost výrobků mincovny omezena.
Mincovna

Pražská mincovna se představila na veletrhu Sběratel

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

Praha 14. září 2011

Zdařilá replika Svatováclavské koruny, unikátní ražby medailonů v podobě poštovních známek i řada numismatických novinek. To vše bylo k vidění u stánku Pražské mincovny na letošním veletrhu Sběratel.

Společnost Pražská mincovna a. s., která po více než sto padesátileté odmlce navázala na úspěšnou tradici pražského mincovnictví, se na největším středoevropském sběratelském veletrhu představila opravdu působivým stánkem. Návštěvníci mohli obdivovat věrnou kopii Svatováclavské koruny, která je symbolem české státnosti a nejslavnějším českým korunovačním klenotem. Nechyběly ale samozřejmě hlavně sběratelské novinky, mezi nimiž vedle zlatých a stříbrných medailí vynikal jeden primát: Pražská mincovna jako první v Čechách představila ražby z drahých kovů ve tvaru poštovní známky.

Vznik nové mincovny přijali sběratelé s nadšením. „Je to vynikající zpráva. Praha, jako hlavní město, by měla mít svoji mincovnu,“ uvítala Zuzana Votočková, která se sbíráním mincí zabývá už více než deset let.

Nová mincovna přináší na český medailérský trh nejen osvěžující konkurenci, ale především novou uměleckou tvorbu, technické inovace a zároveň investiční příležitost.

Podzimní Prahu a veletrh Sběratel pravidelně navštěvují ředitelé specializovaných  firem nejen z okolních zemí Evropské unie, ale i USA, Austrálie, Švýcarska a Jihoafrické republiky. Ti se o první exponáty nové mincovny živě zajímali.

„Pražské mincovně veletrh přinesl nejen zisk z prodeje nabízeného zboží, ale též první zakázky na ražbu pro klienty v zahraničí. Stánek Pražské mincovny byl místem intenzivních jednání také s našimi odborníky,“ uvedl předseda představenstva Pražské mincovny a. s. Pavel Trtík. Prozradil, že první ražby poputují do Švýcarska a Finska.

Přesto, že vznik další tuzemské mincovny byl pro představitele z České mincovny i slovenské Mincovny Kremnica překvapením, došlo i na společný kolegiální přípitek, kterým zúčastnění vzdali hold mladé Pražské mincovně.