Mincovna

Pražská mincovna SE PŘEDSTAVILA NA SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ MINCÍ V BERLÍNĚ

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

BERLÍN 3. ÚNORA 2012

Pražská mincovna prezentovala své produkty na světové obchodní výstavě World Money Fair v Berlíně. Velkou pozornost budil medailon Nové Město pražské, zájem odborné i laické veřejnosti poutaly i unikátní ražby ve tvaru poštovní známky. 

World Money Fair je synonymum pro největší evropské peněžní show, kterou si nenechají ujít tisíce návštěvníků z různých koutů světa. Hosté této impozantní přehlídky se mohli poprvé seznámit také s produkty Pražské mincovny, která jako nejmladší evropská i světová mincovna budila pochopitelnou pozornost. „Největší zájem jsme zaznamenali u medailonu Nové Město pražské, jenž byl vyražen podle návrhu akademického sochaře Vladimíra Oppla. Jedná se prakticky o totožný motiv, který nesla jeho slavná desetitisícikoruna oceněná na přelomu milénia titulem Nejkrásnější zlatá mince světa,“ uvedl z Berlína předseda představenstva Pražské mincovny a. s. Pavel Trtík. Dodal, že neméně návštěvníků se živě zajímalo také o jedinečné ražby medailonů ve tvaru poštovní známky. Ty Pražská mincovna poprvé představila už na loňském veletrhu Sběratel v Praze.

Podle vedení společnosti byla zahraniční premiéra na tak prestižní akci pro Pražskou mincovnu velmi přínosná. „Byla to jedinečná příležitost k představení naší vlastní produkce, ale také k navázání dalších mezinárodních vztahů,“ zhodnotil Pavel Trtík.