Mincovna

Pražská mincovna OTEVŘELA PRODEJNU V Aupark BRATISLAVA

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

BRATISLAVA 10. DUBNA 2012

Novou prodejnu otevřela ve čtvrtek v bratislavském Auparku společnost Pražská mincovna a.s. Určena je nejen ctitelům drobné plastiky, sběratelům uměleckých medailonů, plaket a mincí z drahých kovů, ale také zájemcům o nákup investičního zlata a stříbra.   

Prodejna Pražské mincovny, která byla slavnostně otevřena v největším slovenském shopping mallu Aupark, nabízí pestrý výběr numismatických produktů z celého světa. „Zákazníci si mohou prohlédnout a zakoupit mince z Velké Británie, Kanady, Francie, Jižní Afriky, ale třeba také z Ruska a Číny,“ vyjmenoval předseda představenstva Pražské mincovny Pavel Trtík. Připomněl, že samozřejmě nechybí mince a medailony české a slovenské provenience, ani původní ražby Pražské mincovny. K těm patří například také medailon z ryzího zlata Pražské Jezulátko, jehož ražba byla zahájena teprve nedávno. Řada nabízených titulů je ovšem zajímavá i pro investory, kteří se zajímají o nákup drahých kovů. Těm jsou k dispozici především švýcarské investiční zlaté slitky Argor-Heraeus a PAMP.

Pražská mincovna (PM) je nejmladší evropská mincovna. Zaměřuje se na ražbu mincí a uměleckých medailonů špičkové kvality z drahých kovů, především pak z ryzího zlata a stříbra. PM působí v České republice a na Slovensku. Její produkce, která se setkala s mimořádně pozitivním ohlasem na světových výstavách v Berlíně a v Singapuru, míří do řady evropských i mimoevropských zemí. Ražby pražské mincovny lze zakoupit v podnikových prodejnách a na e-shopu Zlatemince.cz