Mincovna

Pražská mincovna otevře v Bratislavě další prodejnu

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

BRATISLAVA 29. ŘÍJNA 2012

Již druhá prodejna Pražské mincovny zahájí provoz v hlavním městě Slovenska. Luxusní stánek nabízející investiční zlato i pamětní mince a medaile z drahých kovů se nachází u památné Michalské brány.  

Možnost seznámit se s produkcí Pražské mincovny mají obyvatelé Bratislavy už od 10. dubna tohoto roku, kdy byla otevřena prodejna v tamním obchodním centru Aupark. Druhá prodejna, nacházející se tentokrát v historickém Starém městě, poblíž slavné Michalské brány, bude slavnostně otevřena 1. prosince. Nová slovenská prodejna Pražské mincovny nabídne pestrý sortiment numizmatického zboží z Čech, Slovenska i celého světa. „Chybět samozřejmě nebudou původní ražby Pražské mincovny, ale ani dnes tak žádané investiční zlato a stříbro od renomovaných světových výrobců,“ poznamenal předseda představenstva Pražské mincovny Pavel Trtík.

Jedenapadesát metrů vysoká Michalská brána, podle níž nebude problém prodejnu najít, pochází z konce 14. století. Jedná se o poslední dochovanou bránu z původního bratislavského městského opevnění. Horní osmiboká část, která utvořila dnešní podobu památky, vznikla v první polovině 16. století (1511 – 1517). Zlaté korunky umístěné v dlažbě pod branou připomínají korunovační cestu z dob, kdy Bratislava (tehdy Prešpurk) byla korunovačním městem uherského státu. Další zajímavostí je v dlažbě zasazený zlatý kruh (nultý kilometr), označující vzdálenosti devětadvaceti světových měst od slovenské metropole.

Pražská mincovna (PM) je nejmladší evropská mincovna. Zaměřuje se na ražbu mincí a uměleckých medailonů špičkové kvality z drahých kovů, především pak z ryzího zlata a stříbra. PM působí v České republice a na Slovensku. Její produkce, která se setkala s mimořádně pozitivním ohlasem na světových výstavách v Berlíně a v Singapuru, míří do řady evropských i mimoevropských zemí. Ražby pražské mincovny lze zakoupit v podnikových prodejnách a na e-shopu Zlatemince.cz