Mincovna

Pražská mincovna SE PŘEDSTAVILA NA SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ MINCÍ V SINGAPURU

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

SINGAPUR 2. DUBNA 2012

Nové Město pražské, korunovace Václava II. nebo třeba světoznámé Pražské Jezulátko. To jsou jen některé z řady medailonů z drahých kovů, které Pražská mincovna a. s. představila na prestižním mezinárodním mincovním veletrhu v Singapuru (Singapore International Coin Fair 2012).  

Po úspěšné únorové prezentaci na berlínském World Money Fair, je to tak již druhá letošní významná akce, na níž se nejmladší evropská mincovna uvedla.

„Naši účast vnímáme také jako propagaci české medailérské školy, která snese srovnání s tím nejlepším, co ve světě existuje a každé zviditelnění si rozhodně zaslouží,“ uvedl předseda představenstva Pražské mincovny a. s. Pavel Trtík.

Ražba sběratelských pamětních mincí a medailí započala v České republice krátce po jejím zvyku, avšak teprve s příchodem Pražské mincovny dochází k intenzivní propagaci umu českých medailérů v tomto krásném koutu Asie.

„Je to vůbec poprvé, kdy se české mincovní řemeslo představilo v samém finančním srdci Asie. Potěšilo nás, že účast Pražské mincovny ocenila i paní Kitty Quan z pořadatelské organizace tohoto globálně významného podniku,“ poznamenal Pavel Trtík.

Prestiž Singapore International Coin Fair, který představuje nejvýznamnější asijský veletrh mincí a medailí, dokládá i zájem vystavovatelů: celkem se jich zúčastnilo jedenasedmdesát. Pražská mincovna se tak ocitla ve společnosti například Britské královské mincovny a dalších mincoven z Mexika, Kanady, Izraele a jiných zemí s rozvinutou mincovní tradicí. 

Ostrovní městský stát Singapur, s necelými pěti miliony obyvatel, patří mezi nejvyspělejší ekonomiky světa a zároveň k nejvýznamnějším dopravním uzlům. Jeho přístav je druhý největší na světě.