Mincovna


RAZÍME MEDAILONY I PRO VÁS


Pražská mincovna se zaměřuje na ražbu mincí a uměleckých medailonů nejvyšší dosažitelné kvality z drahých kovů - především z ryzího zlata a stříbra dodávaného certifikovanými zahraničními dodavateli. Pro státní instituce razí i umělecky zpracované medaile a plakety z běžných, cenově dostupnějších kovů.

 

VÍME, JAK SE STANETE NEZAPOMENUTELNÝMI…

Pražská mincovna se za relativně krátkou dobu své existence stala pro své umění vyhledávaným partnerem mnoha českých podniků. Vyrazila na přání zákazníků medailony, které jim, členům jejich rodin, jejich vlastním obchodním partnerům a zákazníkům či spolupracovníkům přinášejí radost. Objednateli ražeb pamětních medailonů dle vlastního námětu či s firemním logem jsou nezřídka významné společnosti, instituce, státní či obecní správa, školy, sdružení, spolky, sportovní kluby, ovšem i soukromé osoby.

Příklady využití zákaznických medailonových ražeb dle vlastního námětu:

 • výročí měst a obcí
 • ocenění občanům
 • aktuální významné události ve státní správě
 • cenná připomínka významného jubilea firmy (medaile může mj. obsahovat logo firmy)
 • hodnotný dárek obchodním partnerům, zákazníkům
 • nezapomenutelné poděkování zasloužilým spolupracovníkům
 • osobní významná výročí pro samotný management firem
  …a mnohé jiné…

Pamětní medailon z drahého kovu je originální upomínkou na významnou osobnost nebo událost. Tak jako zlaté mince překonaly zkázu Říma a dnes jsou připomínkou jeho slávy, tak i dnes ražené medailony ponesou poselství o naší době generacím budoucím. 

Medailony jsou pro sběratele atraktivní unikátním provedením i nízkým nákladem. Jejich cena proto časem stoupá více než cena mincí.

 

PROČ PRÁVĚ MEDAILONY?

Medailony jsou pro držitele a investory atraktivní unikátním provedením a ve srovnání s „běžnou komerční“ ražbou i nízkým nákladem. Jejich cena proto časem stoupá více než cena mincí. Medailon je z drahého kovu nejvyšší možné ryzosti. Empiricky, v dlouhodobém pohledu zlato a stříbro vykazují setrvalý trend růstu ceny, což z medailonu činí hodnotnou dlouhodobou investici. Mimořádná kvalita ražby a výtvarná hodnota díla navrženého medailérem zajišťují tomuto „malému“ dílu navíc „funkci obrazu“. Proto i obdivovatelé výtvarného umění si přijdou na své.

 

MŮŽEME SE POCHLUBIT…

Pražská mincovna je hrdá, že mohla realizovat medailonové zakázky např. pro tyto korporátní zákazníky:

ALZA
BISON & ROSE
ČESKÝ OLYMPIJSKÝ VÝBOR
ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
ČESKÁ POŠTA
ČZ STRAKONICE
ELEKTROPRIM KOUTNÍK
EUTIT
KB PENZIJNÍ SPOLEČNOST
MICOS PROSTĚJOV
NATALIA RUDEN
POST BELLUM
PRAGUE POLO CUP
PRAŽSKÝ DOPRAVNÍ PODNIK
ŘÍZENÍ LETOVÉHO PROVOZU
SIGMA LUTÍN
ŠKO-ENERGO
TKL WORD
VOJENSKÉ LESY A STATKY
ZLATÁ KORUNA

a samozřejmě mnoho dalších...

 

JAK ZAČÍT?

Zákazníci (ať již INSTITUCE, FIRMY či JEDINCI) mívají vlastní specifické představy o podobě svého medailonu. Někdo má přání konkrétní (dodá i vlastní výtvarný návrh), někdo si není jist. Pražská mincovna spolupracuje s řadou renomovaným výtvarníků, sochařů a medailérů. Ve spolupráci s těmito umělci Vám umíme připravit medailony i včetně prvotního grafického návrhu, který splní Vaše představy.

Zhotovíme Vám medailony dle Vašeho či našeho vlastního návrhu (dle volby) v těchto variantách:

 • zlaté medailony (specializujeme se na ryzí zlato Au 999.9)
 • stříbrné medailony (specializujeme se na ryzí stříbro Ag 999)
 • medailony z obecného kovu pokovené zlatem nebo stříbrem
 • stříbrné medailony s patinou
 • žetony z obecného kovu (měď)
  aj.

Ražební množství záleží pouze na zákazníkovi, na přání vyrazíme i jeden jediný unikátní kus medailonu.

MEDAILON NA POSLEDNÍ CHVÍLI!

Ne vždy je dost času na přípravu a realizaci. Pro případ nečekaných návštěv, nenadálých příležitostí máme připraveny řešení. Kontaktujte nás. Napište nám k jaké příležitosti hledáte vhodnou pozornost, kolik kusů potřebujete a jaký je Váš rozpočet. Rádi Vám poradíme.

Máte-li zájem dozvědět se víc o podmínkách vydání vlastního medailonu, kontaktujte nás prosím na adrese info@prazska-mincovna.cz.

 

ONLINE KALKULÁTOR VAŠÍ RAŽBY!

Navrhněte si parametry vlastního medailonu sami. Využijte náš unikátní kalkulátor ražby mince. Hned zjistíte průměr i provední, které Vám bude nejvíce vyhovovat. Je to tak snadné!

MEDAILE SOUČÁSTÍ KULTURNÍHO DĚDICTVÍ NÁRODA

České mince a v Čechách vyráběné medaile jsou dokladem kulturní a technické vyspělosti národa. Jsou nositeli ideálů své epochy a dobovým poselstvím budoucím generacím.

Umělecké ražby medailérů Pražské mincovny jsou oblíbenou formou investice spojující investici do umění s investicí do drahých kovů.

České mince
NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY
Zlatovna vám přináší zprávy ze světa české historie, umění a kultury.