Postaven Obecní dům v Praze
Soutěže se zúčastnilo 14 výtvarníků, kteří zaslali celkem 22 sádrových modelů. Předložené návrhy hodnotila dne 21. června 2011 Komise pro posuzování návrhů na české peníze, odborným poradcem byl Doc. PhDr. Václav Ledvinka, CSc. z Archivu hlavního města Prahy.
Předložené návrhy hodnotila komise tradičně v rámci tří soutěžních kol. Z prvního kola nepostoupilo 11 sádrových modelů, a to pro různé výtvarné nedostatky v písmu, kompozici nebo modelaci. Pět návrhů, které se vyznačovaly dle posouzení komise vyšší výtvarnou úrovní, získalo odměnu ve druhém kole.
Do třetího kola vybrali členové komise šest návrhů, které byly podle jejich názoru výtvarně nejzdařilejší a nejvýstižněji zobrazovaly zadané téma.
První cenu komise udělila návrhu akademického sochaře Jiřího Harcuby, u kterého ocenila precizní sochařské zpracování a vystižení tématu. Druhou cenu v soutěži komise neudělila. Třetí cenu obdržely po delší diskuzi dva návrhy. Model akademické sochařky Majky Wichnerové byl oceněn za velmi dekorativní znázornění jak architektury stavby, tak secesní výzdoby Obecního domu, model Terezy Eisnerové za neobvykle dynamické sochařské pojetí návrhu. Další tři návrhy, které postoupily do závěrečného kola, získaly mimořádnou odměnu. Návrh Jana Smrže za pečlivé vyjádření tématiky a charakteru stavby i secesních dekorací, další návrh Terezy Eisnerové za propracované ztvárnění budovy Obecního domu i dobu vystihující secesní lustr na lícní straně a návrh akademického sochaře Zbyňka Fojtů za dokonalé precizní zachycení podoby Obecního domu i dobové figurální dekorace. Odborný poradce k výběru komise uvedl, že k vybraným oceněným návrhům na pamětní minci nemá žádné připomínky a všechny plní sledovaný účel.
Bankovní rada rozhodovala o realizaci mince dne 21. července 2011. Nepotvrdila doporučení komise a pro realizaci vybrala návrh akademické sochařky Majky Wichnerové. Vydání mince se předpokládá v listopadu roku 2012.
1. cena
3. cena