Mincovna

PRAŽSKÁ MINCOVNAPražská mincovna.
Včera, dnes a zítra.

Dary

Pražská mincovna je nejmladší evropskou mincovnou. Vyrábí na zakázku ražené mince, medaile a plakety špičkové kvality. Specializuje se na ražbu z drahých kovů. Posláním současné Pražské mincovny a.s. je obnovit a dále rozvíjet tisíciletou tradici české mince ražené v Praze.  
EXKLUZIVNÍ PRODUKCE
Karel Schwarzenberg Marta Kubišová Medaile s Václavem Neckářem
PRAŽSKÁ MINCOVNA DNES
Pražská mincovna je moderní strojírenský podnik. Věnuje se ražbě mincí, medailí, plaket a dalších výrobků drobné plastiky z drahých kovů.

Je nejmladší evropskou mincovnou.

Ve zcela novém výrobním provozu používá nejmodernější specializovaná zařízení pro výrobu mincí. Spojuje zde vyspělé technologie s tradičními výrobními postupy, s cílem vyrábět mince vymykají se běžné produkci. Při výrobě razidel v tzv. čistých prostorech uplatňuje obrábění laserovým paprskem, přesné počítačem řízené CNC stroje, kalení ve vakuu a povlakování, ale především stále používá tradiční rukodělné techniky rytí a leštění, kterými se dosahuje nejvyšší možné kvality produkce.

Efektivita naší práce nám dovoluje realizovat rychle a flexibilně i neobvykle rozsáhlé projekty. Dbáme však na to, abychom si udrželi schopnost věnovat mimořádnou pozornost i malým zakázkám pro investory, kteří požadují vyjímečné produkty.

Naší předností je TVŮRČÍ SÍLA umělců, kteří s námi spolupracují. Náš reliéf není generován počítačem. Modelují jej lidské ruce.  Tým více než dvaceti  českých a slovenských ak. sochařů, malířů a výtvarníků mající dlouholeté zkušenosti s mincovní tvorbou nám dovoluje přizpůsobit se různým stylovým požadavkům klientů.

Pražská mincovna a.s. vstoupila na český trh v oboru, v němž není zákonem stanovený monopol na produkci mincí a medailí. Neexistuje zde státní mincovna. Nicméně na tomto trhu 21 let fakticky dominoval jediný soukromý producent mincí a medailí.

Pražská mincovna a.s. si proto uvědomuje svoji zodpovědnost za úspěšný rozvoj konkurenčního prostředí. Uvědomujeme si přínos konkurenčního boje. Prospěch a výhody, který může přinést jak sběratelskému trhu, tak centrální bance emitující české mince. 

Konkurenci chce Pražská mincovna a.s. cílevědomě budovat, rozvíjet a kultivovat především neustálou soutěží v kvalitě produkce, inovací technických prostředků, designem a konkurovat chce samozřejmě i cenou.

Pražská mincovna a.s. má sídlo v Obecním domě na náměstí Republiky.

Společnost Pražská mincovna a.s. byla rozhodnutím Vrchního soudu v Praze dne 15. 08. 2011 zapsána u rejstříkového soudu v Praze, spisová značka B 17382, DIČ CZ24143707.
 
Pražská mincovna a.s. je registrována u Státního puncovního úřadu pod číslem 10573.

Odpovědnostní značkou Pražské mincovny a.s. jsou písmena PMI.
 
Pražská mincovna je ochrannou známkou řádně registrovanou Úřadem průmyslového vlastnictví.

Doporučujeme:
- Stručná historie mincovny v Praze
- Pražská mincovna a.s. dnes
- Vize Pražské mincovny a.s.