Mincovna

SENÁT MĚSTSKÉHO SOUDU V PRAZE ODMÍTL ŽALOBU ČESKÉ MINCOVNY

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

PRAHA 30. KVĚTNA 2013

Česká mincovna a.s. se svou žalobou na konkurenční podnik neuspěla.

Dne 25.11.2011 označila Česká mincovna a.s. majitele konkurenčního podniku za podnikatele, kteří se dopouštějí blíže nespecifikované nekalé soutěže a na svého konkurenta - Pražskou mincovnu a.s. podala žalobu.

Během soudního jednání dne 29.5.2013 Česká mincovna z Jablonce nad Nisou (ČM) neobhájila svá tvrzení a neuspěla v žádném z požadovaných sankčních opatřeních, které měly činnost Pražské mincovny omezit. Hned následující den 30.5. soud vynesl svůj verdikt.

Soud odmítl jak požadavek ČM aby se Pražská mincovna přejmenovala,  tak i požadavek, aby Pražská mincovna převedla svou internetovou doménu ve znění Prazska-Mincovna.cz na Českou mincovnu, tak i všech 8 dalších požadavků ČM.

Soud odmítl i tvrzení ČM, že průměrný český spotřebitel (sběratel) není schopen rozlišovat mezi "Českou mincovnou" a  novou "Pražskou mincovnou".

Rozhodnutí pražského soudu tak doplňuje odmítavá stanoviska která již dříve zaujal český Úřad průmyslového vlastnictví í evropský úřad OHIM vůči další žalobě ČM směřované k zneplatnění ochranné známky Pražské mincovny a.s.

Pražská mincovna a.s. tak může i nadále nabízet alternativní kvalitní a cenově dostupné ražby mincí z drahých kovů pro české podniky, investory a sběratele.


Pražská mincovna (PM) je nejmladší evropská mincovna. Zaměřuje se na ražbu mincí a uměleckých medailonů špičkové kvality z drahých kovů, především pak z ryzího zlata a stříbra. PM působí v České republice a na Slovensku. Její produkce, která se setkala s mimořádně pozitivním ohlasem na světových výstavách v Berlíně a v Singapuru, míří do řady evropských i mimoevropských zemí. Ražby pražské mincovny lze zakoupit v podnikových prodejnách a na e-shopu Zlatemince.cz  

Související:
- PROHLÁŠENÍ K MEDIÁLNÍM VYJÁDŘENÍM ČESKÉ MINCOVNY