Mincovna

RAZÍME VÁŠ ÚSPĚCH

Ručně leštěné medaile z Pražské mincovny.
Reprezentativní, ceremoniální dar.

Investiční zlato

S medailí se předává hodnota neměřitelná běžnými penězi. Respekt. Úcta. Uznání. Medaile je nositelkou vyšších hodnot a ideálů.

Vojenské lesy a statky ČRNechejte se inspirovat touto pamětní ražbou i vy. Připravíme vám unikátní výtvarné dílo, které bude navěky připomínat významné milníky vaší společnosti. Ponese vaši značku, vaše úspěchy, vaše myšlenky, váš odkaz...

VOJENSKÉ LESY A STATKY

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) je státní podnik, který je účelovou organizací založenou Ministerstvem obrany České republiky. VLS ČR, s. p. je podnik s více než 80. letou tradicí, s kořeny v první republice. Území, o která pečuje, patří k nejzachovalejším lesním celkům v Evropě. Hospodaří na státních pozemcích jak v existujících vojenských újezdech, tak i v některých zrušených vojenských prostorech, například ralském. Podnik spravuje asi 1260 km2 lesní půdy, což zahrnuje asi 5 % lesní půdy v České republice. Dále spravuje asi 70 km2 zemědělské půdy a zabývá se též myslivostí a rybářstvím. Ředitelství sídlí v Praze 6. VLS je rozdělena na 6 divizí (Hořovice, Horní Planá, Karlovy Vary, Mimoň, Plumlov, Lipník nad Bečvou), ty se dále člení na lesní správy. Od listopadu 1997 je zapsán pod názvem „Vojenské lesy a statky ČR, s.p.“, předtím od června 1993 byl zapsán jako „VOJENSKÉ LESY A STATKY ČR“, od května 1991 jako „VOJENSKÉ LESY A STATKY, státní podnik Praha“, původně od 30. června 1989 jako „VOJENSKÉ LESY A STATKY - KONCERN, STÁTNÍ PODNIK“. Původně bylo jako zakladatel uvedeno Federální ministerstvo národní obrany, na české ministerstvo byl tento údaj v obchodním rejstříku upraven až v listopadu 1997. Jako datum vzniku je uveden 1. červenec 1989.