Mincovna

JEDINEČNOST PRAŽSKÉ

MINCOVNYUnikátní práce mistrů
Pražské mincovny a.s.

Srovnání mincoven

Základní rozdíl mezi Pražskou mincovnou a jinými mincovnami tkví v naší dovednosti zhotovit razidla unikátním způsobem. Jakost razidel je pro exkluzivní ražbu ve špičkové kvalitě klíčová.

KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ, NENÍ TO VŽDY TOTÉŽ
Seznamte se s unikátními dovednostmi našich mistrů mincovního řemesla.

Ukázka rozdílu mezi největší zlatou raženou medailí od Pražské mincovny a běžnou 1 Kg ražbou...
NA VELIKOSTI ZÁLEŽÍ

Pražská mincovna razí největší zlaté 1 Kg medaile v Čechách. Jako jediná česká mincovna vlastní lisy schopné vyvinout tlak 1000 tun. Díky nim může razit tyto unikátní medaile.

Zatímco běžné zlaté 1 Kg ražby na českém sběratelském trhu mají průměr 85mm, ražby z dílen Pražské mincovny mají ohromujících 100 mm. Více plochy medaile poskytuje výtvarníkovi více prostoru pro ztvárnění tématu. Výsledek je impozantní.Ukázka originálních razidel Pražské mincovny s leštěným reliéfem. LEŠTĚNÝ RELIÉF

Jen několik mincoven na světě, a pouze Pražská mincovna v Čechách dokáží razit medaile s leštěným reliéfem. Dovednost ručního leštění razidel jsme přivedli k dokonalosti.

FASETOVÝ PROOF Do zrcadového lesku leštěná mincovní plocha je členěná na reflexní nepravidelné fasety. Mincovní plocha tak získala dramatický světelný efekt, podobný briliantovému brusu diamant.Exkluzivní techniky a exkluzivní témata

Nejen exkluzivní techniky a originální pracovní postupy stojí za jedinečnými produky, které vznikly v Pražské mincovně během uplynulých let. Během krátké doby jsme realizovali tři mimořádně rozsáhlé projekty. Nejsou ojedinělé jen v Čechách, ale i ve světovém měřítku lze těžko hledat podobná, srovnatelné díla.

Hned první z těchto projektů 'Jména českého kalendáře' je jedinečný na celém světě.Unikátní, jedinečná série dukátů s razidlem, číslovaným v ploše. JMÉNA ČESKÉHO A SLOVENSKÉHO KALENDÁŘE

Každé jméno je jedinečné, stejně jako každý z nás. Provází nás celý život. Je zároveň prvním slovem, které jsme se jako děti naučili rozeznávat. Je taky prvním slovem, které jsme se učili vyslovit. Začali jsme jej používat dokonce dřív než slovo "já". Pro každé české a slovenské jméno razíme pamětní medailon.

V této exkluzivní nabídce Pražské mincovny je celkem 390 jmen českého kalendáře a dalších 92 jmen slovenského kalendáře. Každé jméno je navíc dostupné ve dvou různých velikostech a v odlišném designu. Každá velikost je k mání jak z ryzího stříbra, tak i z ryzího zlata. Realizace takto rozsáhlého programu znamenala přesné obrobení cca 750 kg švédské oceli na výrobu potřebného mnoství razidel a trvala celkem 8 měsíců. Jména českého kalendáře a jména slovenského kalendáře si můžete objednat pouze u Pražské mincovny a jejích prodejců.Unikátní, jedinečná série dukátů s razidlem, číslovaným v ploše. Nevydané české mince

Vznik každé mince ČNB je spojen s veřejnou soutěží uměleckých návrhů. I přes jejich vysokou uměleckou úroveň, je k realizaci mince vybrán vždy jen jeden návrh.

Pražská mincovna se rozhodla vydat ke každé minci ČNB emitované v letech 2010-2015 sadu nevydaných návrhů této mince. Ke každé minci se vydává sada tří alternativních návrhů dalších českých umělců. Sady jsou dodávány ve dvou různých velikostech a v provedení ze dvou drahých kovů. Z ryzího zlata a z ryzího stříbra. Počet razidel nutných k zajištění takto rozsáhlého cyklu 12x převyšuje počet razidel potřebných k realizaci samotných mincí ČNB. Pražská mincovna realizovala tento svůj alternativní projekt během jediného roku. Během tohoto roku realizací 60ti násobného objemu demonstrovala svoji unikátní kapacitu produkce razidel...Unikátní, jedinečná série dukátů s razidlem, číslovaným v ploše. Ražby číslované v ploše

Jen jednou v novodobé historii československého mincovnictví byly raženy svatováclavské dukáty číslované přímo v mincovní ploše. Těchto v ploše číslovaných dukátů bylo v roce 1923 vyraženo pouhých 1000 ks. Tyto vzácné číslované dukáty lze dnes získat pouze v aukcích. Během posledních dvou let se na trh dostaly čísla 34 a 321, za které kupující zaplatili 529 000 a 575 000 Kč místo obvyklých 7000 Kč za nečíslované dukáty.

Pražská mincovna se k výročí svého vzniku rozhodla emitovat stejně exkluzivní sérii novodobých svatováclavských dukátů číslovaných v ploše. Pro každý dukát musela připravit nové razidlo s unikátním pořadovým číslem. Je jich ale pouze a jen 99 ks! Vzhledem k jejich exkluzivním charakteru se dodávají spolu s razidlem obsahující číslovanou plochu dukátu. Žádná jiná česká mincovna takto exkluzivní produkt nerealizovala a nenabízí.