Mincovna

MINCOVNA V KOSTCE

Originální design šperku od Natali Ruden.
RAŽENÝ ŠPERK. DESIGN NATALI RUDEN

Novou kolekci šatů, ovlivněnou principem jin a jang, představila v Praze módní návrhářka Natali Ruden (NR). Mezi hvězdami českého modelingu nešla přehlédnout světoznámá modelka Andrea Verešová. Módní show moderoval známý televizní pár Borhyová - Koranteng. Přehlídka se zároveň stala premiérou stříbrného medailonu s logem NR, který na zakázku salonu vyrazila Pražská mincovna.

Medailon z ryzího stříbra se pyšní logem NR. „Na rozdíl od běžných mincí nebo medailí, má tato speciální ražba dva otvory, kterými se dá provléct pásek. Může tak posloužit jako ozdobná spona, atraktivní přívěšek nebo náramek,“ poznamenal mincmistr Pražské mincovny Ondřej Koňařík, který dohlížel na výrobu tohoto unikátního medailonu. Ražba má na hraně uvedený punc.
PRAŽSKÁ MINCOVNA

Nová mincovna zaměřená na ražbu mincí a medailí špičkové kvality. Nabízíme zakázkovou ražbu podnikům a státním institucím.

Mincovna splňuje kritéria České národní banky na ražbu českých mincí.

Razíme pamětní mince, medaile a plakety pro obce, školy, firmy, státní instituce, spolky i soukromé osoby. Nabízíme realizaci ražby na klíč, dle individuálních požadavků zákazníka.

Razíme mince v nejvyšší kvalitě provedení, z ručně leštěných razidel. Dodnes užíváme tradiční rukodělné techniky a postupy pro dosažení nejvyšší jakosti našich mincí.

Nechejte si vyrazit originální českou reprezentativní medaili přímo v mincovně.
RAŽBA NA ZAKÁZKU

Chcete mít minci s vlastním logem?
Chcete mít reprezentativní dar
pro významné obchodní partnery?
Zajistíme Vám jejich výrobu.
MINCOVNA V PRAZE

Pražská mincovna a.s.
U Prašné brány 2
110 00 Praha 1

Po-Pá: 10.00 - 17.00
So-Ne: ZAVŘENO.

"Zlato máme, protože nemůžeme důvěřovat vládě"
(Herbert Hoover)


INVESTIČNÍ ZLATO

Již 21 let nakupují Češi investiční zlaté slitky a mince výhodně na Zlatemince.cz. Investiční zlato švýcarského původu prodává a vykupuje v úzké spolupráci s největším distributorem zlata, patřícím vídeňské mincovně a rakouské centrální bance.
KAREL SCHWARZENBERG

Medaile se slavným předkem


Na rubové straně medaile je zobrazen velitel vítězných koaličních sil Karel Filip Schwarzenberg, zakladatel orlické větve rodu Schwarzenbergů. Patronem ražby se stal Karel Schwarzenberg, který patří do stejné rodové linie. Sádrovou předlohu pro ražbu vytvořil akademický malíř Karel Zeman.

CENA ZLATA
Víte, že medaile z drahých kovů se svým vlastním logem můžete pořídit
i v ceně do 500 Kč?


KORPORÁTNÍ RAŽBY - VAŠE LOGO NA ZLATÉ MEDAILI

Potřeba motivovat, odměnit či budovat image patří k základním prioritám každého úspěšného podniku.
JAK SE RAZÍ MINCE

Výroba mincí a medailí (mince bez vyražené hodnoty) špičkové kvality je zdlouhavý, náročný ale zároveň fascinující proces. Je to příběh hledání dokonalosti.
MEDAILE SE JMÉNEM

Každé jméno je jedinečné, stejně jako každý z nás. Provází nás celý život. Je zároveň prvním slovem, které jsme se jako děti naučili rozeznávat. Je taky prvním slovem, které jsme se učili vyslovit. Začali jsme jej používat dokonce dřív než slovo "já".

Medailon s českým jménem je proto originálním dárkem, který potěší každého.
"Měny - to jsou jen různé názvy pro různé množství zlata"
(Robert Mundell)


MEDAILÉR

Médailleur [-dajör], franc., umělec ryjec, který zabývá se řezáním čili rytím kolků neb želez k ražbě medaillí.

Od takového médailleura očekávána byla vždy práce lepší, důkladnější než od prostého řezače želez mincovních; on pracoval pro ražbu mince z pravidla též jen kusy hlavní – návrhy, hlavy panovníků a pod. Jeho hlavním polem působnosti bylo však rytí štočků medaillových pro dvůr nebo komory panovničí.

(Ottův slovník naučný)
MINCE A BANKOVKY

Jediný specializovaný časopis pro sběratele v Čechách a na Moravě.
NEVYDANÉ MINCE

České mince jsou pro svou krásu a dostupnost oblíbeným dárkem k nejrůznějším příležitostem. Sběratelé si oblíbili především stříbrné mince ve špičkovém provedení jejichž cena po letech výrazně stoupá a jsou pro mnohé z nich výhodnou investicí.

Vznik každé mince ČNB je spojen s veřejnou soutěží uměleckých návrhů. Pouze jediný návrh může být vybrán k realizaci.

Další zdařilé, leč nerealizované umělecké návrhy mincí od předních českých výtvarníků jsou nyní k dostání v exkluzivních sběratelských sadách.
Jiří Menzel v Pražské mincovně - křest nevydaných mincí Bohumila Hrabala...